HAKKINDA

Merhabalar ben Savaş Karalük.

Dipucu.com’un kurucusu ve şuan için tek yazarıyım.

Dipucu.com’da sizlerle kendi bilgi ve tecrübelerimle edindiğim (d)ipuçlarını paylaşacağım. Teknolojiden dekorasyona, sağlıktan akıllı alışverişe, sanattan aileye kadar pek çok konuda yazmaya çalışacağım. Kendi işimi kendim görürüm diyenler, ustaya ve servise para vermeyi sevmeyenler, bir ürün alırken en ince ayrıntısına kadar inceleyenler ve en ucuz nasıl alabilirim diyenlerle paylaşacağım çok şey olduğunu düşünüyorum. 

Dipucu.com’u kurmadan önce haftalarca araştırma yapıp bir blogda neler yapabileceğimi netleştirdikten sonra uzunca bir süre isim arayışına girdim. Günlerce düşündüm ve kafa yordum ama içime sinen ismi bulamamıştım. Bir cumartesi günü İstanbul Beşiktaş’ta (bu arada Beşiktaşlıyım) yürürken “ipucu” kelimesi aklıma geldi. Yürüyüşümü tamamladığım Beşiktaş sahilinde farklı ve özgün olduğunu düşündüğüm dipucu.com’a karar vermiştim.

Kendimden bahsetmek gerekirse;

1977 yılında İstanbul’da doğmuşum ve İstanbul’da hayatımı devam ettirmekteyim. Trakya Üniversitesi'nde İnşaat okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi'nde İktisat lisansını tamamladım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

Satış ve ticaret tecrübesinin yanında iş hayatımın yaklaşık 20 yılını medya sektörünün çeşitli birimlerinde (idari ve yayın) çalışarak geçirdim. Medya sektörünün yoğunluğu ve yoruculuğunun ardından kendime ve aileme daha çok zaman ayırabileceğim bir iş yapmalıydım. Her şeye sıfırdan başlamak zorunda kalsaydınız ne yapardınız diye sorduklarında “Network Marketing” cevabını veren ABD Başkanı Trump’un bildiği bir şey vardır diyerek bende şuan da network marketing yani çok katlı ağ pazarlama ile uğraşmaktayım. Tabi ki zamanımın olması demek sizlerle dipucu.com vasıtasıyla daha çok şey paylaşmak demek. Beni yalnız bırakmayacağınızı ümit ediyorum…


İletişim bölümünden bana yazabilir, görüş, düşünce, tavsiye ve eleştirilerinizi iletebilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

ALIEXPRESS ALIŞVERİŞ REHBERİ - 5

BİLGİSAYAR MONİTÖRÜNÜ TELEVİZYON YAPMA KILAVUZU

ALIEXPRESS ALIŞVERİŞ REHBERİ - 2